Okos játék - jobb score
Aki úgy gondolja, hogy csupán a swing technika javítása elegendő a jobb eredmény eléréséhez nagyon téved. Van, hogy a jobb stratégiával vagy a bizonyos ütés szituációk tökéletes tudásával ill. előkészítésével érhetjük el a kevesebb ütésszámot, és persze kevesebbet is mérgelődünk. Ha a cikkemben leírtakat jól tudja a pályán alkalmazni eredményét körönként két-három ütéssel tudja javítani.
Akkor lássuk a szituációkat!
Fairway bunker felkészülés: Nézzük meg, melyik ütőnkkel tudjuk biztonságosan kiütni úgy, hogy labdánk ne akadjon le a bunker szélébe. Nagy távolságoknál és lapos bunkerben nyugodtan üssenek 7-5-3-as fával mert ennek előnye hogy nem akad le a homokba, átcsúszik azon és a labdát tisztán lehet megütni.
Mivel ezt az ütést nem kell sokszor alkalmazni, így nem is szokták gyakorolni. Tehát tessék hosszú ütéseket is gyakorolni a bunkerből a következő képen.
Először is szögezzünk le valamit, a homokból nem csak a sand-wedge-el lehet ütni. Ezt csak azért írom le újra meg újra találkozom golfozókkal akik a bunkerba 130 méter távolságból is a labdájukat röviden a SW ütőjükkel ütik ki, holott lehetőségük lenne egy másik ütővel akár a greenre is ütni.
Ütés: - 1. A megszokottnál szélesebb terpeszben stabilizálja az állását a lábak enyhe homokba fúrásával. Az ütőt tartsa közvetlenül a labda mellett egészen közel a homokhoz. A labda pozíciója legyen a jobb lábhoz közelebb. - 2. Ütőjét fogja stabilan, nyugodtan lendítsen és vigyázzon, hogy a felsőtest magassága ne változzon. Csak a labda után érintheti a homokot, evvel nem fékeződik az ütés. - 3. A lendítés végén is a lábak stabilak és nyugodtak kell legyenek, a befejezés a szokottnál magasabb.
Drive a széllel szembe
Sok golfozónak problémás a driverrel ütni, pláne hogyha erős a szembe szél, azonban semmi ok a pánikra átgondoltan magabiztosan a következő pontok betartásával és egy kis gyakorlással ezt az akadályt is biztosan vehetik.
Felkészülés: fontos, hogy a stabil állás ellenére ne merevítsük el izmainkat ütés előtt és ne akarjunk nagyon messzire ütni mert pont az ellenkező hatást érjük el. A biztos állás eléréséért próbálják úgy érezni, hogy testük legalább 130 kg nehéz és ezt a terhet lábaikkal nyomják a földbe (mintha ólom lábaik lennének) egy kis gyakorlással állásuk és ütésük stabilabbá válik.
Ütés: - 1. Szélesebb terpesz Álljon a megszokottnál szélesebben ami csak azt szolgálja, hogy az erős szél ne tudja kibillenteni a lendítés közben. - 2. Fogja az ütőjét rövidebben Hogyha ütőjét 1-2 centivel rövidebben fogja jobban tudja ütőjét és labdáját kontrollálni - 3. Felsőtestünket enyhén jobbra dönteni és a test súlyát erősebben a jobb lábon érezni Ezáltal elérhető, hogy labdájukat a felfelé lendítés ívében találják el és topspint ütnek ami egy laposabb repülési ívet eredményez és hosszabb gurulást. - 4. A labdát helyezzék a bal láBhoz közelebb Evvel is segítik a labdát a felfelé lendítés ívében megütni amitől az laposabban repül. - 5. Teeeljék fel magasabban labdájukat Biztosabban és tisztábban tudja labdáját megütni a felfelé lendítés ívében is. - 6. Lassan és könnyedén lendítsenek A labdán kevesebb lesz a spin és kisebb a veszély a labdát magasba felütni. Jobban tudja a labdát kontrollálni.
Ütés a Divotból Bizony elveheti a kedvünket hogyha egy szép ütésünk után a labdánkat egy divotban találjuk mert hát nem mindig teszik vissza a játékosok a kiütött fűcsomót ami csak a kiütés napján visszatéve tud csak regenerálódni. Könnyű szituációnak nem lehet mondani a divotból való ütést, azonban bizonyos tanácsok betartásával a lehetőségekhez képest jó ütést végezhetünk.
Felkészülés: Figyeljünk az ütő választásra mert egy hosszú ütővel nehéz lesz meredekebb szögben a labdát megütni tehát inkább rövidebb ütőt vegyünk de számoljunk vele, hogy a beállás és tartás miatt az ütő lapja meredekebben fog állni így labdánk laposabban repül. Teljes értékű ütést nem végezhetünk, tehát figyeljünk arra, hogy változik az ütés hossza.
Ütés: - 1. A testsúly kb. 60%-ban a bal lábon legyen, a labdapozíció pedig a megszokottnál hátrább a jobb lábnál. - 2. Az ütő és a bal kar vonala egyenes legyen vagy enyhén előre törött. Az ütés pillanatában a kezünk pár centiméterrel a labda előtt legyen. Ezáltal tisztán tudja a labdát eltalálni és nem fog előtte a földbe ütni ami ütését visszafogná. - 3. Az ütőjét tartsa stabilan és lendítsen erőteljesen, csak így tudja az erős ellenállást amit a labda utáni földbeütés okoz legyőzni és hosszan átlendíteni.
|