Okos jtk - jobb score
![](http://www.hungariangolf.hu/kep350.php?kepid=2540&szelesseg=250)
Aki gy gondolja, hogy csupn a swing technika javtsa elegend a jobb eredmny elrshez nagyon tved. Van, hogy a jobb stratgival vagy a bizonyos ts szitucik tkletes tudsval ill. elksztsvel rhetjk el a kevesebb tsszmot, s persze kevesebbet is mrgeldnk. Ha a cikkemben lertakat jl tudja a plyn alkalmazni eredmnyt krnknt kt-hrom tssel tudja javtani.
Akkor lssuk a szitucikat!
Fairway bunker felkszls: Nzzk meg, melyik tnkkel tudjuk biztonsgosan kitni gy, hogy labdnk ne akadjon le a bunker szlbe. Nagy tvolsgoknl s lapos bunkerben nyugodtan ssenek 7-5-3-as fval mert ennek elnye hogy nem akad le a homokba, tcsszik azon s a labdt tisztn lehet megtni.
Mivel ezt az tst nem kell sokszor alkalmazni, gy nem is szoktk gyakorolni. Teht tessk hossz tseket is gyakorolni a bunkerbl a kvetkez kpen.
Elszr is szgezznk le valamit, a homokbl nem csak a sand-wedge-el lehet tni. Ezt csak azrt rom le jra meg jra tallkozom golfozkkal akik a bunkerba 130 mter tvolsgbl is a labdjukat rviden a SW tjkkel tik ki, holott lehetsgk lenne egy msik tvel akr a greenre is tni.
ts: - 1. A megszokottnl szlesebb terpeszben stabilizlja az llst a lbak enyhe homokba frsval. Az tt tartsa kzvetlenl a labda mellett egszen kzel a homokhoz. A labda pozcija legyen a jobb lbhoz kzelebb. - 2. tjt fogja stabilan, nyugodtan lendtsen s vigyzzon, hogy a felstest magassga ne vltozzon. Csak a labda utn rintheti a homokot, evvel nem fkezdik az ts. - 3. A lendts vgn is a lbak stabilak s nyugodtak kell legyenek, a befejezs a szokottnl magasabb.
Drive a szllel szembe
Sok golfoznak problms a driverrel tni, plne hogyha ers a szembe szl, azonban semmi ok a pnikra tgondoltan magabiztosan a kvetkez pontok betartsval s egy kis gyakorlssal ezt az akadlyt is biztosan vehetik.
Felkszls: fontos, hogy a stabil lls ellenre ne merevtsk el izmainkat ts eltt s ne akarjunk nagyon messzire tni mert pont az ellenkez hatst rjk el. A biztos lls elrsrt prbljk gy rezni, hogy testk legalbb 130 kg nehz s ezt a terhet lbaikkal nyomjk a fldbe (mintha lom lbaik lennnek) egy kis gyakorlssal llsuk s tsk stabilabb vlik.
ts: - 1. Szlesebb terpesz lljon a megszokottnl szlesebben ami csak azt szolglja, hogy az ers szl ne tudja kibillenteni a lendts kzben. - 2. Fogja az tjt rvidebben Hogyha tjt 1-2 centivel rvidebben fogja jobban tudja tjt s labdjt kontrolllni - 3. Felstestnket enyhn jobbra dnteni s a test slyt ersebben a jobb lbon rezni Ezltal elrhet, hogy labdjukat a felfel lendts vben talljk el s topspint tnek ami egy laposabb replsi vet eredmnyez s hosszabb gurulst. - 4. A labdt helyezzk a bal lBhoz kzelebb Evvel is segtik a labdt a felfel lendts vben megtni amitl az laposabban repl. - 5. Teeeljk fel magasabban labdjukat Biztosabban s tisztbban tudja labdjt megtni a felfel lendts vben is. - 6. Lassan s knnyedn lendtsenek A labdn kevesebb lesz a spin s kisebb a veszly a labdt magasba feltni. Jobban tudja a labdt kontrolllni.
ts a Divotbl Bizony elveheti a kedvnket hogyha egy szp tsnk utn a labdnkat egy divotban talljuk mert ht nem mindig teszik vissza a jtkosok a kittt fcsomt ami csak a kits napjn visszatve tud csak regenerldni. Knny szitucinak nem lehet mondani a divotbl val tst, azonban bizonyos tancsok betartsval a lehetsgekhez kpest j tst vgezhetnk.
Felkszls: Figyeljnk az t vlasztsra mert egy hossz tvel nehz lesz meredekebb szgben a labdt megtni teht inkbb rvidebb tt vegynk de szmoljunk vele, hogy a bells s tarts miatt az t lapja meredekebben fog llni gy labdnk laposabban repl. Teljes rtk tst nem vgezhetnk, teht figyeljnk arra, hogy vltozik az ts hossza.
ts: - 1. A testsly kb. 60%-ban a bal lbon legyen, a labdapozci pedig a megszokottnl htrbb a jobb lbnl. - 2. Az t s a bal kar vonala egyenes legyen vagy enyhn elre trtt. Az ts pillanatban a keznk pr centimterrel a labda eltt legyen. Ezltal tisztn tudja a labdt eltallni s nem fog eltte a fldbe tni ami tst visszafogn. - 3. Az tjt tartsa stabilan s lendtsen erteljesen, csak gy tudja az ers ellenllst amit a labda utni fldbets okoz legyzni s hosszan tlendteni.
|